News

link do ARCHIWUM

08.10.2017

Październikowa próba 14-10-2017




Październikowa próba odbędzie się 14-10-2017 (miejsce: Kraków Bronowice Kościół św. Jana Kantego (adres Jabłonkowska 18, 30-001 Kraków)
O godz. 9:00 spotykają się gitarzyści na godzinnych warsztatach. Warsztaty są dla umiejących grać na gitarze, chociaż zaczniemy pewnie od małego powtórzenia podstaw.
O godz. 10:00 dołącza się chór.

Zapraszamy wszystkich: i tych którzy śpiewają z nami już od lat i tych, którzy myślą o tym, aby do nas dołączyć!

04.09.2017

ROZPOCZĘLIŚMY PRÓBY PRZED STRUMIENIAMI 2017




02.IX - 9.00 - 14.00 - Kraków Bronowice Kościół św. Jana Kantego (adres Jabłonkowska 18, 30-001 Kraków)
16.IX - 9.00 - 14.00 - Myślenice
23.IX - 9.00 - 16.00 - Kraków - Bronowice OBECNOŚĆ WSZYSTKICH OBOWIĄZKOWA!

Zapraszamy!

28.07.2016

Koronka pod oknem papieskim



Nie może Cię tam zabraknąć! :-)

11.06.2016

Jezus na Lodowisku- odsłona 2016



Wydarzenie Jezus na Lodowisku jest całodniowym spotkaniem modlitewnym organizowanym przez wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z Nowego Targu. Od początku tych wydarzeń, czyli od 2014 roku Muzyczni prowadzą tam śpiew uwielbienia. W tym roku Słowo głosił x. biskup Ryś i o. Pelanowski, a modlitwę uwielbienia prowadził Don Fabio Bartoli wraz ze swoją wspólnotą “Maryja” z Rzymu. Wydarzenie to jest także wspierane przez koordynację Odnowy Krakowskiej między innymi przez organizację modlitwy wstawienniczej. Jezus na Lodowisku jest oprócz Strumieni głównym zaangażowaniem Muzycznych w ciągu roku.
Zapraszamy do obejrzenia GALERII z nowymi zdjęciami.

10.04.2016

Sprawozdanie z prawykonania Koronki w Łagiewnikach



W święto Miłosierdzia Bożego, 3 kwietnia 2016 r., w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach miała miejsce prapremiera Koronki do Bożego Miłosierdzia – Symfonicznie. W wykonaniu wzięło udział ponad 130 muzyków Filharmonii Krakowskiej, studentów i absolwentów krakowskiej Akademii Muzycznej, chóru „Amadeum”, muzyków i chórzystów ze wspólnot Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Krakowskiej. Występ rozpoczął się około godziny 21.00. Świątynię w dużej mierze wypełnili pielgrzymi, nawiedzający w tym dniu centrum Bożego Miłosierdzia w Polsce. Maria Ziółkowska, autorka aranżacji, rozpoczynając występ, zadedykowała go świętej pamięci artystkom: altowiolistce Elżbiecie Terleckiej oraz sopranistce Justynie Senderek.
W trakcje koncertu ludzie aktywnie włączali się w modlitwę. Także wykonawcy – trzymając w rękach różańce modlili się podczas wykonania utworu. Na zakończenie koncertu bp Grzegorz Ryś, tuż przed udzieleniem błogosławieństwa, powiedział: „Jak wszedłem na Tauron Arenę, dzień przed rozpoczęciem spotkania Młodzi i Miłosierdzie, byłem przerażony i poszedłem do Marysi, która akurat miała tam próbę z chórem i poprosiłem – zaśpiewajmy dziesiątek koronki do Miłosierdzia Bożego, bo inaczej nie wrócę tu jutro. I zaśpiewaliśmy tę koronkę i potem się ‘wydarzyło’ na Tauron Arenie, także nic się nie bójcie, w waszym życiu też się ‘wydarzy’.”
Po występie autorka symfonicznej aranżacji przyznała, że podczas i po wykonaniu utworu towarzyszyło jej duże wzruszenie, ale przede wszystkim radość, że wszystko udało się zrobić. Jak mówi: „Wiele serca, zaangażowania wielu osób i dużo pracy trzeba było włożyć, aby Koronka do Miłosierdzia Bożego - Symfonicznie była wykonana w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, szczególnie w to największe święto Miłości - w Niedzielę Miłosierdzia.” I dodaje: „Największą radością byli dla mnie ludzie, którzy po wysłuchaniu aranżacji podchodzili, pisali czy dzwonili do mnie – dzieląc się wzruszeniem, radością i dając świadectwa, że ich serca otwierały się w trakcie tej modlitwy. Moim marzeniem było by ludzie poczuli tę piękną, mądrą Miłość, to niekończące się przytulenie jakim jest dla mnie Miłosierdzie. Sądzę, że się udało.”
Zapraszamy do obejrzenia GALERII ,w której są już dostępne zdjęcia.

29.03.2016

Zapraszamy na nasz koncert w Łagiewnikach



17.03.2016

Wrażenia z Tauron Arena Kraków



W dniach 15-16 marca nie mogło nas zabraknąć podczas wydarzenia Młodzi i Miłosierdzie w Tauron Arena Kraków. Śpiewaliśmy, graliśmy i modliliśmy się wraz z setkami młodych ludzi z całej Archidiecezji Krakowskiej. To był czas doświadczania niesamowitego Bożego działania i słuchania pięknych świadectw. Czy zjadała nas trema występując po raz pierwszy na tak dużym obiekcie? Ależ skąd!
Więcej zdjęć szukaj na facebookowym profilu Koronki tutaj

I kolejna rekomendacja :-)



Koronka otrzymała kolejną cenną rekomendację- tym razem od ks. Leszka Harasza, Koordynatora Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Krakowskiej, z błogosławieństwem naszej pracy. Dziękujemy!!!

29.02.2016

Koncert Przedpremierowy w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach



W święto Niedzieli Miłosierdzia, 3 kwietnia 2016, o godz. 21:00 zapraszamy wszystkich na nasz koncert przedpremierowy do Łagiewnik,
na którym wykonamy symfoniczną wersję Koronki do Miłosierdzia Bożego. Muzyka i aranżacja: Maria (Krawczyk) Ziółkowska. Wykonanie: muzycy Filharmonii Krakowskiej,studenci Akademii Muzycznej oraz muzycy i chórzyści ze wspólnot odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Krakowskiej.

Otrzymaliśmy rekomendację !!!



Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż dzieło Symfonicznej Koronki do Bożego Miłosierdzia autorstwa Marii Krawczyk zostało docenione przez biskupa pomocniczego Archidiecezji Krakowskiej,Grzegorza Rysia i otrzymało jego pisemną rekomendację.
Mamy nadzieję, że otworzy nam ona drzwi do wielu występów na chwałę Pana, zwłaszcza podczas tegorocznych obchodów Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Bożego obchodzonych w Kościele Katolickim.

Trwają prace nad nagraniem Koronki



Od stycznia pracowaliśmy ciężko w sułkowickim studio nagrań nad wspólnym projektem Muzycznych, muzyków Filharmonii Krakowskiej i studentów Akademii Muzycznej w Krakowie. Mamy już za sobą nagrania poszczególnych instrumentów oraz chórzystów.
Teraz nadszedł czas na opracowanie nagranego wcześniej materiału i mastering (przygotowanie do tłoczenia). Jednocześnie powstaje projekt graficzny płyty i niezbędne materiały reklamowe. W tym miejscu ślemy serdeczne podziękowania ekipie z Amadeusz Studio
za ciepłe przyjęcie i wyrozumiałość dla tych tłumów ludzi przewijających się przez wiele dni przez studio nagrań :-)
Postępy w pracach nad Koronką wraz z galerią zdjęć można śledzić na bieżąco na oficjalnej stronie wydarzenia www.misericordiae.pl
W naszej GALERII są już także dostępne zdjęcia.